Alopecia u mužů

Problém s alopecí se objevuje nejčastěji u mužů ve vyšším věku, ale pokud si však v sobě všimneme nadměrného vypadávání vlasů – Co to znamená? Co je způsobeno? V mladém věku má mnoho mužů také problém s nástupem plešatosti nebo dokonce s pokročilým stavem, tj. S úplnou plešatostí. To může být ovlivněno různými faktory, takže je třeba pečlivě analyzovat váš životní styl a v případě potřeby provést testy, které pomohou určit příčinu.

Androgenetická alopecie – dědičná

Přirozená plešatost u mužů (samozřejmě ne všichni) může začít po 30 nebo 40 letech věku, ve formě ohybu nebo vlasové linie, která ustupuje, což vyvolává dojem většího čela nebo plešatějícího bodu na vrcholu hlavy, který postupuje s věkem větší plocha bez vlasů. První příznaky plešatosti se zjevně mohou vyskytnout dříve u mužů kvůli genetické dědičnosti. U mužů se androgenetická alopecie objevuje v důsledku vysoké koncentrace androgenů, vlasové folikuly se stávají citlivějšími na dihydrotestosteron (aktivní forma testosteronu), což vede k vypadávání vlasů. Androgenetická alopecie se vyskytuje ve dvou formách: částečná nebo úplná.

Alopecia areata

Během alopecia areata jsou na různých částech těla, včetně hlavy, výrazné plešaté skvrny. Tento stav je často způsoben jinými chorobami spojenými s nedostatkem imunity, a v důsledku toho oslabuje vlasové folikuly a vede k vypadávání vlasů. Během tohoto onemocnění se objevují záněty, které nejsou na kůži vidět, navíc může kůže svědit. : Alopecia areata je doprovázena chorobou, jako je tyreoiditida, atopická dermatitida nebo diabetes typu 1. Kromě toho může být výsledkem stresu nebo jednoduše genetické dědičnosti.

Anagenní alopecie

Tato plešatost je způsobena otravou těžkými kovy (olovo, rtuť, arsen), zvířecími toxiny nebo ionizujícími paprsky. K plešatosti dochází rychle a značně. Po určení, jaký faktor to je a vyléčení, vlasy jednoduše rostou zpět.

Alopecie indukované léky

Alopecie indukované léky je způsobena špatným účinkem léků na buňky vlasových folikulů. Je charakterizováno difúzním ztenčováním vlasů, tento typ alopecie je reverzibilní po zjištění, které léky na nás špatně fungují, tedy po vyléčení nemoci. Baldness je zpravidla způsobena drogami: chemoterapeutiky.

Vezměte plešatost do svých rukou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *